Admission List

 

 

सत्र 2017-18

सत्र 2017-18 के लिए कक्षा एक के लिए प्रवेश अनुसूची:  क्लिक करें 

 सत्र 2016-17

सत्र 2016-17 के लिए कक्षा एक के लिए प्रवेश अनुसूची  

            KENDRIYA VIDYALAYA LAKE VIEW CAMP, TALBEHAT
List of  selected candiates   for admission in class Ist under RTE ACT for Session 2016-17
Sr.No. Registration No. Name of Child DOB Boy/Girl Category Caste Father's Name
1  09/I/16 NISAD 22/07/2009 B V SC SULENDER
2  11/I/16 PRACHI 14/02/2011 G V SC MANJESH KUMAR
3 22/I/16 PARAS YADAV 04/04/2010 B V OBC GOVIND SINGH
4  19/I/16 SUKNANDAN 01/05/2010 B V SC BRIJESH
5 23/I/16 MONIKA 25/04/2009 B V SC BABLOO KUMAR
6 46/I/16 KAVYANJALI 07/11/2010 G V OBC SURENDRA SURYESH
7 31/I/16 PRATIBHA 22/08/2009 G V BPL VISHNUMURTI
8 27/I/16 ANJALI 07/03/2010 G V SC MAHESH
9 39/I/16 NANDANI SHRIVAS 08/11/2009 G V SC MUKESH KUMAR SHRIVAS
10 41/I/16 PRANJAL 20/06/2010 B V SC NAVEEN KUMAR AHIRWAR
11 30/I/16 NAVYA 02/06/2011 G V OBC MANOHARLAL
12 38/I/16 DHANI 26/02/2011 G V OBC PRAMOD KUMAR NISHAD
               
PRIORITY WISE LIST OF SELECTED CANDIDATES FOR ADMISSION IN CLASS 1ST (FIRST) SESSION 2016-17
1  16/I/16 VALLAPU SANJAY 01/08/2011 B I GEN V.S.GANGAIAH
2 25/I/16 SURYADEEP SINGH 15/02/2010 B I GEN J.B.ZALA
3 48/I/16 A M VISHWA 30/10/2010 B I GEN MANJU G
4  06/I/16 ANURAG TIWARI 05/12/2010 B I GEN LAXMAN TIWARI
5 20/I/16 ANAKHA VS 23/03/2010 G I GEN SREEKUMAR R
6 47/I/16 DAKSH TOMAR 03/11/2011 B I GEN RAJEEV TAUMAR
7  18/I/16 SHIVAM SINGH NEGI 04/07/2010 B I GEN HEMANT KUMAR NEGI
8 28/I/16 ROHINI YADAV 08/09/2010 G I OBC SACHIN KUMAR YADAV
9 29/I/16 RICHA YADAV 18/01/2011 G I OBC INDARPAL SINGH
10  08/I/16 MADHUSUDAN KAUSHIK 28/11/2010 B III GEN PRAVEEN KUMAR
11 33/I/16 ANUSHKA 14/03/2011 G IV OBC PRAMOD KUMAR
12  01/I/16 SHOHIL 16/07/2009 V SC JAGDISH
13  02/I/16 ASHU 15/07/2009 B V SC JAIN SINGH
14  03/I/16 KM.TAMANNA 08/05/2010 G V SC AMIT KUMAR
15  04/I/16 ANANYA AGARIYA 02/12/2010 G V GEN PRADEEP KUMAR AGARIYA
16  05/I/16 SATYAM 21/06/2010 B V SC KRIPAL SINGH
17  07/I/16 SIDDH KUMAR JAIN 07/12/2010 B V GEN RITESH KUMAR JAIN
18  10/I/16 KIRAN 18/08/2009 G V SC AVTARI
19  12/I/16 DAKSH JHA 20/01/2010 B V GEN MUKESH JHA
20  13/I/16 AMIT 03/12/2010 B V SC JITENDRA
21  14/I/16 YOGESHWARI 19/08/2010 G V GEN DEV DASS
22  15/I/16 RISHI SAHU 30/01/2011 B V OBC MANOJ SAHU
23  17/I/16 SHIVAM 19/01/2011 B V SC ARVIND
24 21/I/16 ASTHA AGNIHOTRI 14/06/2010 G V GEN AMIT AGNIHOTRI
25 24/I/16 MOHD.AMAN SHEKH 16/11/2010 B V GEN MOHD.ATEEK
26 26/I/16 KRATIKA KHARE 03/01/2011 G V GEN NEERAJ KHARE
27 32/I/16 NAITIK TOMAR 21/07/2010 B V GEN MAHESH TOMAR
28 34/I/16 HIMANI 09/07/2010 G V SC GHANSHYAM DAS
29 35/I/16 VIDHI PASTORE 17/11/2010 G V GEN MANOJ PASTORE
30 36/I/16 ANKIT 16/08/2009 B V SC JAMUNA PRASAD
31 37/I/16 DHRUV YADAV 18/11/2010 B V OBC PRAKASH YADAV
32 40/I/16 NAMAN KUMAR 16/11/2009 B V SC KISHAN LAL
33 42/I/16 TEJPAL 17/10/2009 B V SC KHUSI RAM
34 43/I/16 RINKOO 08/07/2010 B V GEN RAJENDRA YADAV
35 44/I/16 SWATANTRA YADAV 15/08/2010 B V OBC MAHENDRA
36 45/I/16 PRINCE 24/12/2010 B V OBC RAJENDRA SINGH YADAV
               
  Admission Committee          
  1 Mr.Sanjay Kr.singh      PGT (Comm.)       (Mr.Parvez A.)
  2 Mrs.Seema Singh(WET)       PRINCIPAL
  3 Mr.Ankit Gupta (PRT)